το 21ο
ΓΥΜΝΑΣΙΟ
στον 21ο
ΑΙΩΝΑ
    21ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΩΝ  -  ΤΑΫΓΕΤΟΥ 60  ΑΘΗΝΑ 11255  -  Τηλ. 210-2020028  -  e-mail: mail@21gym-athin.att.sch.gr
Αρχική Σελίδα
Το Σχολείο
Μαθητές
Καθηγητές
Δραστηριότητες
Αθλητισμός
Παιχνίδια
Ανακοινώσεις
Σχολικές Ειδήσεις
Σύλλογος Γονέων
Επικοινωνία
Ευρωπαϊκές Δράσεις
Χρήσιμες Σελίδες
 
Κ Α Θ Η Γ Η Τ Ε Σ :
 
  Σχολικό Έτος 2017-2018
   
 
Διευθύντρια Οικιακής Οικονομίας : Κατσαδήμα Γεωργία  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
Θεολόγος : Ντούμα Αθανασία  
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία  
  Καραγιάννη Αικατερίνη  
  Κουτρούμπα Αγγελική  
  Λάππα Ελένη  
  Πρωτονοταρίου Μαριάννα  
  Τεκτονίδου Ευσεβία  
Μαθηματικοί : Μαλιδέρος Θεόδωρος  
  Σμίτ Λουδοβίκος  
Χημικός : Χριστοπούλου Μαρία  
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα  
Ξένων Γλωσσων:  Αγγλικών : Παπαδάκη Καδιανή  
  Παπαϊωάνου Ειρήνη  
Γαλλικών : Περδίκη Μαρία  
Γερμανικών : Τσαντέ Ειρήνη  
Ιταλικών : Χρονοπούλου Διονυσία  
Φυσικής Αγωγής : Τσουκαλά Σεβαστή  
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος  
Οικιακής Οικονομίας : Μπεγάκης Παναγιώτης  
Τεχνολόγος : Παραδείσης Νικόλαος  
Πληροφορικοί : Κοντόπουλος Μιχαήλ  
  Πασχαλούδη Βαΐα  
Μουσικός : Αρμένης Χρήστος  
Εικαστικός : Μυτιληναίου Ευφροσύνη  
Κοινωνικής Αγωγής : Βασιλείου Βασιλική  
     
  Σχολικό Έτος 2016-2017  
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
Θεολόγοι : Κaπλάνης Ιωάννης  
  Ντούμα Αθανασία  
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία  
  Καραγιάννη Αικατερίνη  
  Κουτρούμπα Αγγελική  
  Μοιραλιώτου Αναστασία  
  Παρδάλη Αικατερίνη  
  Τεκτονίδου Ευσεβία  
 Μαθηματικοί : Κατσιβέλης Βασίλης  
  Μαλιδέρος Θεόδωρος  
  Σμίτ Λουδοβίκος  
Χημικός : Χριστοπούλου Μαρία  
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα  
Ξένων Γλωσσων:  Αγγλικών : Παπαδάκη Καδιανή  
  Παπαϊωάνου Ειρήνη  
Γαλλικών : Περδίκη Μαρία  
Γερμανικών : Τσαντέ Ειρήνη  
Ιταλικών : Χρονοπούλου Διονυσία  
Φυσικής Αγωγής : Τσουκαλά Σεβαστή  
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος  
Οικιακής Οικονομίας : Δριμής Πέτρος  
Τεχνολόγοι : Λαμπρίδου Αγγελική  
  Παραδείσης Νικόλαος  
Πληροφορικοί : Πασχαλούδη Βαΐα  
  Πολίτου Δέσποινα  
Μουσικός : Αρμένης Χρήστος  
Εικαστικός : Μυτιληναίου Ευφροσύνη  
Κοινωνικής Αγωγής : Χαμηλοθώρη Αθηνά  
     
  Σχολικό Έτος 2015-2016  
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
Θεολόγοι : Κaπλάνης Ιωάννης  
  Ντούμα Αθανασία  
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία  
  Καραγιάννη Αικατερίνη  
  Κουτρούμπα Αγγελική  
  Λάππα Ελένη  
  Πρωτονοταρίου Άννα  
  Τεκτονίδου Ευσεβία  
 Μαθηματικοί : Μαλιδέρος Θεόδωρος  
  Σμίτ Λουδοβίκος  
Φυσικός : Πούλιος Αθανάσιος  
Χημικός : Χριστοπούλου Μαρία  
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα  
Ξένες Γλώσσες:  Αγγλικά : Παπαδάκη Καδιανή  
Γαλλικά : Μώρου Μαρία  
Γερμανικά : Τσαντέ Ειρήνη  
Ιταλικά : Χρονοπούλου Διονυσία  
Φυσική Αγωγή : Τσουκαλά Σεβαστή  
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος  
Οικιακή Οικονομία : Ανδριώτη-Μπούρχα Κυριακή  
Τεχνολογία : Παραδείσης Νικόλαος  
Πληροφορική : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
  Πασχαλούδη Βαΐα  
Μουσική : Αρμένης Χρήστος  
Εικαστικά : Μυτιληναίου Ευφροσύνη  
Κοινωνική Αγωγή : Δάβαρη Άννα  
     
     
     
  Σχολικό Έτος 2014-2015  
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
Θεολόγοι : Κaπλάνης Ιωάννης  
  Ντούμα Αθανασία  
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία  
  Καραγιάννη Αικατερίνη  
  Καρανάσου Αναστασία  
  Κουτρούμπα Αγγελική  
  Πρωτονοταρίου Άννα  
  Τεκτονίδου Ευσεβία  
 Μαθηματικοί : Σμίτ Λουδοβίκος  
  Τζιτζίδης Στεφανος  
Φυσικός : Πούλιος Αθανάσιος  
Χημικός : Χριστοπούλου Μαρία  
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα  
Ξένες Γλώσσες:  Αγγλικά : Παπαδάκη Καδιανή  
Γαλλικά : Μώρου Μαρία  
Γερμανικά : Τσαντέ Ειρήνη  
Ιταλικά : Χρονοπούλου Διονυσία  
Φυσική Αγωγή : Τσουκαλά Σεβαστή  
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος  
Οικιακή Οικονομία : Ανδριώτη-Μπούρχα Κυριακή  
Τεχνολογία : Παραδείσης Νικόλαος  
Πληροφορική : Μακρυγιώργος Πέτρος  
  Μπίνα Ανδριάνα  
  Πασχαλούδη Βαΐα  
Μουσική : Αρμένης Χρήστος  
Εικαστικά : Δαβιλά Ελένη  
Κοινωνική Αγωγή : Υφαντής Ηλίας  
     
  Σχολικό Έτος 2013-2014  
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα  
Υποδιευθύντρια Αγγλικών : Σαπουνάκη Ειρήνη  
Θεολόγος : Κοζυράκη Μαρία  
  Ντούμα Αθανασία  
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία  
  Καραγιάννη Αικατερίνη  
  Κουτρούμπα Αγγελική  
  Κουφογιάννη-Πούλου Μαρία  
  Κυριακού Ελένη  
  Πρωτονοταρίου Άννα  
  Σπαθοπούλου Μαρίνα  
  Τεκτονίδου Ευσεβία  
 Μαθηματικοί : Μανδανίσης Νικόλαος  
  Μάνθος Ιωάννης  
  Σμίτ Λουδοβίκος  
Φυσικός : Πούλιος Αθανάσιος  
Χημικός : Χριστοπούλου Μαρία  
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα  
Ξένες Γλώσσες:  Αγγλικά : Παπαδάκη Καδιανή  
Γαλλικά : Στεργίου Παναγιώτα  
Γερμανικά : Τσαντέ Ειρήνη  
Ιταλικά : Χρονοπολου Διονυσία  
Φυσική Αγωγή : Τσουκαλά Σεβαστή  
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος  
Οικιακή Οικονομία : Ζυγουράκη Σταυρούλα  
Τεχνολογία : Στουπή Λευκοθέα  
Πληροφορική : Μακρυγιώργος Πέτρος  
  Πασχαλούδη Βαΐα  
Μουσική : Αρμένης Χρήστος  
Εικαστικά : Δαβιλά Ελένη  
     
     
  ΣΤΑΔΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ  
     
     
     
     
     
  Σχολικό Έτος 2012-2013  
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα Α1,Α2,Β5,Γ5
Υποδιευθύντρια Αγγλικών : Σαπουνάκη Ειρήνη Α1,Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β5
Θεολόγος : Ντούμα Αθανασία Α1,Α2,Α3,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
  Σιαφάκα Αικατερίνη Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5
Φιλόλογοι : Ελεφάντη Μαρία Α1,Α2,Β1,Β4,Β5
  Καραγιάννη Αικατερίνη Β2,Β3,Γ1,Γ2,Γ3,
  Κουτρούμπα Αγγελική Α2,Α3,Α4,Β3,Β4
  Κουφογιάννη-Πούλου Μαρία Α3,Β1,Β2,Β3,Β5
  Νασιάκου Δήμητρα Β1,Γ3,Γ4
  Πρωτονοταρίου Άννα Γ1,Γ2,Γ5
  Σπαθοπούλου Μαρίνα Α1,Α4,Β2,Β4
  Τεκτονίδου Ευσεβία Γ1,Γ2,Γ3,Γ5,Α2,Α3
 Μαθηματικοί : Μάνθος Ιωάννης Α1,Α2,Α3,Α4,Β5
  Παπαδοπούλου Καλλιρρόη Β1,Β2,Β3,Β4
  Σμίτ Λουδοβίκος Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Φυσικός : Παπαϊωάννου Αντιγόνη Α1,Α2,Α3,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5
  Πούλιος Αθανάσιος Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Χημικός : Νικολαΐδου Πολυξένη Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα Α1,Α2,Α3,Α4,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Ξένες Γλώσσες:  Αγγλικά : Παπαδάκη Καδιανή Α1,Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Γαλλικά : Χρηστινάκη Ευανθία Α1,Α3,Α4,Γ1,Γ2,Γ4,Γ5
Γερμανικά : Τσαντέ Ειρήνη Α1,Α3,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Ιταλικά : Χρονοπούλου Διονυσία Α2,Α4,Γ2,Γ4
Φυσική Αγωγή : Γκαβέρα Νικολέττα Β3,Β4,Γ1,Γ2,Γ3
  Τσουκαλά Σεβαστή Α1,Α2,Β1,Β2,Γ4,Γ5
  Χατζηανδρέου Αγησίλαος Α3,Α4,Β5
Κοινωνική Πολιτική Αγωγή : Καραμπέτσος Βασίλης Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Οικιακή Οικονομία : Ζυγουράκη Σταυρούλα Α1,Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ4,Γ5
Τεχνολογία : Στουπή Λευκοθέα Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5
Πληροφορική : Βλαχογιώργος Άγγελος Α1,Α3
  Μακρυγιώργος Πέτρος Α2,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
  Πασχαλούδη Βαΐα Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5
Μουσική : Αρμένης Χρήστος Α1,Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4,Γ5
Εικαστικά : Δαβιλά Ελένη Α1,Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ5
     
     
  ΣΤΑΔΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ  
     
     
  Σχολικό Έτος 2011-2012  
     
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα  
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα Β3,Β4,Β5,Β4
Υποδιευθύντρια Αγγλικών : Σαπουνάκη Ειρήνη Α1,Α2,Α5,Β1,Β2,Β5,Γ1,Γ2
Θεολόγος : Ντούμα Αθανασία B1,B2,B3,B4,B5,Γ2,Γ3,Γ4
  Σιαφάκα Αικατερίνη Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Γ1
Φιλόλογοι : Βλάχου Βασιλική Α5,Β2,Β3,Β4,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
  Ελεφάντη Μαρία A1,A5,Β4
  Καραγιάννη Αικατερίνη Α1,Α2,Α3,Β1,Β2,Β3
  Καρφοπούλου Δέσποινα Α3,Α4,Α5,Γ2,Γ3
  Κιούσης Χρήστος Α4,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1
  Κουτρούμπα Αγγελική Α3,Α4,Β1,Β2
  Κουφογιάννη-Πούλου Μαρία Α2,Α3,Α4,Α5,Β5
  Νασιάκου Δήμητρα Α1,Α2,Α5,Β4
  Παπανδρέου Παναγιώτα  Α1,Α2,Γ1,Γ2
  Πρωτονοταρίου Άννα Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
 Μαθηματικοί : Αναγνωστόπουλος Σταύρος Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
  Σμίτ Λουδοβίκος Α1,Α2,Α5,Β5
  Σύριγγας Μανώλης Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3
Φυσικός : Παπαϊωάννου Αντιγόνη Α2,Α3,Α4,Β1,Β2,Β3,Γ1,Γ3
  Πούλιος Αθανάσιος Β4,Β5,Γ2,Γ4
Χημικός : Νικολαΐδου Πολυξένη Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Βιολόγος : Παπαντωνίου Παναγιώτα Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Ξένες Γλώσσες:  Αγγλικά : Καλογεράκη Χριστιάνα Α3,Α4,Β3,Β4,Γ3,Γ4
  Παπαδάκη Καδιανή Α1,Α2,Α5,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ3,Γ4
Γαλλικά : Χατζημιχελάκη Αφροδίτη Β1,Β2,Β3,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Γερμανικά : Τσαντέ Ειρήνη Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Β1,Β2,Β3,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Ιταλικά : Χρονοπούλου Διονυσία Β4,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Φυσική Αγωγή : Γκαβέρα Νικολέττα Β2,Β4,Β5
  Τσουκαλά Σεβαστή Α1,Α2,Α3,Β3,Γ1,Γ3
  Δρυμής Α4,Α5,Β1,Γ2,Γ4
Κοινωνική Πολιτική Αγωγή : Καραμπέτσος Βασίλης Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Οικιακή Οικονομία : Ζυγουράκη Σταυρούλα Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Τεχνολογία : Βαλωμένου Γεωργία Β3,Β4
  Στουπή Λευκοθέα Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Β1,Β2,Β3
Πληροφορική : Βλαχογιώργος Άγγελος Α4,Α5
  Μακρυγιώργος Πέτρος Α1,Α2,Β3,Β4,Β5
  Πασχαλούδη Βαΐα Α3,Β1,Β2,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Μουσική : Βουτσή Αργεντινή Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Β1,Β2,Β3,Β4,5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
Εικαστικά : Δαβιλά Ελένη Α1,Α2,Α3,Α4,Α5,Β1,Β2,Β3,Β4,Β5,Γ1,Γ2,Γ3,Γ4
     
   
   
 
  Σχολικό Έτος 2010-2011  
     
Διευθύντρια Φιλόλογος : Καραστάθη Γαρυφαλλίτσα Αρχαία: Γ1
Υποδιευθύντρια Φιλόλογος : Γεωργίου Κωνσταντίνα Αρχαία: B2,B3 Nέα: Β1
Θεολόγος : Σιαφάκα Αικατερίνη Θρησκευτικά σε όλα τα τμήματα
Φιλόλογοι : Κουφογιάννη-Πούλου Μαρία Αρχαία: Α4,Α2 Νέα: Α4,Α3
  Μοιραλιώτου Αναστασία Νέα: Β2,Β3 Αρχαία: Α1,Α3
  Παπανδρέου Παναγίωτα Ιστορία: Γ1,Γ2 Νέα: Α1,Α2
  Πρωτονοταρίου Άννα Αρχαία: Γ2 Νέα: Γ1,Γ2 Ιστορία: Β1,Β2,Β3
  Τεκτονίδου Ευσεβία Αρχαία: Β1,Γ1,Γ2 Νέα: Α3,Α4 Ιστορία: Α1,Α2,Α4
 Μαθηματικοί : Μανδανίσης Νικόλαος Γ1,Γ2,Β3
  Σμίτ Λουδοβίκος Β1,Β2,Α3,Α4
  Σταυρόπουλος Άγγελος Α2
  Γεωργοπούλου Ανθή Α1
Φυσικός : Πούλιος Αθανάσιος Φυσική: Β1,Β2,Β3 Βιολογία:Γ1
Χημικός : Νικολαΐδου Πολυξένη Χημεία και Γεωγραφία σε όλα τα τμήματα
Βιολόγος : Κάτανα Ελένη Γ2,Α1,Α2,Α3,Α4
Ξένες Γλώσσες:   Γαλλικά :  Πολυκάρπου Αθηνά Γ1,Γ2,Β1,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
Αγγλικά : Νικάκη Δάφνη Β1,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
  Παναγιωταράς Σταμάτιος Γ1,Γ2,Β1,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
Γερμανικά : Βαγγελή Εύη Γ1,Γ2,Β1,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
Ιταλικά : Χρονοπούλου Διονυσία Γ1,Γ2,Β1,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
Φυσική Αγωγή : Τσουκαλά Σεβαστή Γ1,Α1,Α2,Α3,Α4
  Ζέρβα Λαμπρινή Γ2,Β1,Β2,Β3
Κοινωνική Πολιτική Αγωγή : Λαμπροπούλου Αθανασία Γ1,Γ2
Οικιακή Οικονομία : Μπεγάκης Παναγιώτης σε όλα τα τμήματα της Α και Β
Τεχνολογία : Στουπή Λευκοθέα σε όλα τα τμήματα της Α και Β
Πληροφορική : Πασχαλούδη Βαΐα Γ1,Γ2,Β2,Β3,Α1,Α2,Α3,Α4
  Βλαχογιώργος Άγγελος Β1,Β3,Α1,Α2
Μουσική : Βουτσή Αργεντινή σε όλα τα τμήματα
Εικαστικά : Δαβιλά Ελένη σε όλα τα τμήματα
     
     
   
 
 
 
 
 
Τελευταία Ενημέρωση
Σελίδας     19/10/2017
Κατασκευή:  Ομάδα Μαθητών της Γ' Τάξης του 21ου Γυμνασίου Αθηνών
Υπεύθυνη Καθηγήτρια Β. Πασχαλούδη